Brýlové čočky

Nabízíme všechny možné typy brýlových čoček, multifokální, na počítač, úlevové, pro řidiče, samozabarvovací atd. Záleží na přání a potřebách nositele.

Multifokální čočky

Pokud vám je přes 40 let, možná na sobě taky pozorujete něco nového: cokoliv čtete, si najednou musíte posunout trošku dál od očí, při práci na počítači nebo psaní SMSek vás najednou bolí hlava nebo vás to mnohem víc než dřív unavuje…

Pracovní čočky

Ve srovnání s posledními roky trávíme mnohem více času používáním digitálních zářízení, jako je tablet, počítač a chytrý telefon. Tyto brýlové čočky jsou vhodné do kancelářského prostředí.

Úlevové čočky

Jestli vás v práci často bolí hlava, slzí nebo pálí vás oči, máte rozostřené vidění a cítíte únavu, viníkem je často neustálé dívání do obrazovek, které vyzařují modrofialové světlo. Američtí lékaři pro tyto příznaky přišli s názvem Computer Vision Syndrom (CVS).

Čočky pro řidiče

Ať už brázdíte dálnice jako profesionální řidič, nebo je řízení vaším koníčkem, ten opravdový požitek z jízdy a bezpečné vidění za volantem získáte díky brýlovým čočkám vyvinutým  speciálně pro řidiče.

Sluneční čočky

Sluneční brýle nejsou jen stylovým doplňkem. Věděli jste, že při ochraně zraku před UV zářením není podstatné zatmavení skel? Záleží na materiálu a povrchové úpravě.Chraňte své oči před UV paprsky!

Polarizační čočky

Nejen pro řidiče jsou skvělou volbou polarizovaná brýlová skla, která odstraňují odlesky a poskytují tak maximální zrakové pohodlí.

Samozabarvovací čočky

Neriskujte zdraví svých očí a pořiďte si sluneční brýle, které jsou dostupné i ve vašich dioptriích. Navíc budou chránit i oční okolí a zabrání tak předčasnému vzniku vrásek.

Antireflexní úprava

Antireflex je povrchová úprava brýlové čočky, která zvyšuje propustnost světla, zabraňuje nepříjemným odleskům, zvyšuje odolnost proti škrábancům a šmouhám. 

Plastové brýlové čočky jsou v dnešní době nejčastěji používaným materiálem brýlových čoček. Jsou lehké, mají dobré optické vlastnosti, lze je použít při vyšších dioptriích a jsou odolné.

Skleněné brýlové čočky mají kvalitní optické vlastnosti, jsou odolné proti poškrábání, ale sklo jako materiál je velmi těžké. V dnešní době jsou skleněné čočky na ústupu.

Polykarbonát je velmi lehký a odolný materiál s velmi dobrými optickými vlastnostmi. Nevýhodou je, že ho nelze vyrobit ve vyšších dioptriích. Je vhodný do sportovních a ochranných brýlí.

Jednoohniskové

Jednoohniskové brýlové čočky jsou vhodné pro korekci do dálky nebo na čtení. Korigují krátkozrakost, dalekozrakost i astigmatismus.

Víceohniskové

Víceohniskovébifokální čočky jsou, typické dolním přídavným segmentem určeným pro čtení. V horní části brýlové čočky je korekce do dálky.

Víceohniskové – multifokální brýlové čočky jsou 3 v 1. Korigují dálku, střední vzdálenost – počítač a blízko – čtení. A to všechno v jedné brýlové obrubě, do které jsou brýlové čočky usazeny. Jsou vhodné pro korekci presbyopie.