Kontaktní čočky

Kontaktní čočky jsou pomocníkem nejen pro dospělé, ale využívají se i při léčbě dětských očí.

U velmi malých dětí pomáhají s komplikovanými očními vadami, u větších dětí řeší problémy při sportu a dalších volnočasových aktivitách, při kterých je brýlová korekce omezuje.

Malé děti

Kontaktní čočky jsou aplikovány malým dětem pouze z medicínských (terapeutických) důvodů. Těmito důvody mohou být komplikované oční vady, které nelze v tomto věku řešit jiným způsobem, velký dioptrický rozdíl mezi jedním a druhým okem a dále jsou kontaktní čočky aplikovány i v lékařem indikovaných případech při léčbě šilhání a tupozrakosti.

Kontaktní čočky malým dětem nasazuje rodič po odborném zaškolení odborníkem a pod jeho pravidelným odborným dohledem.

Starší děti

Starším dětem jsou kontaktní čočky aplikovány především u vyšších dioptrických vad tak, aby dítě mohlo bez obav a omezení sportovat či provozovat další volnočasové aktivity, ve kterých ho brýlová korekce omezuje. Kontaktní čočky mohou staršímu dítěti pomoci i se sebevědomím a zvýšením spokojenosti se svým vzhledem.

V tomto případě se o kontaktní čočky a jejich aplikaci stará přímo dítě, a to po absolvování odborného zaškolení nasazování a vyjímání kontaktních čoček a v péči o ně. Zaškolení probíhá vždy u očního specialisty a je při něm přítomen i rodič.